Автоновини

Якщо пошкодили автомобіль на стоянці

Адвокат розповів про те, які дії необхідно вчинити, виявивши пошкодження на своєму авто після зберігання його на стоянці – повідомляє Sud.ua

Дані правовідносини регулюються нормами Цивільного кодексу і Правилами зберігання транспортних засобів на автостоянках 1996 року. Згідно з цими нормами, укладаючи договір, організація або суб’єкт, який бере на зберігання машину, зобов’язаний забезпечити її цілісність і збереження. Тому водії повинні слідувати всім зазначеним у даних нормативних актах правилами оформлення договору.

Цивільним кодексом і Правилами зберігання автомобілів передбачено, що, приймаючи транспортний засіб на стоянку, представник організації зобов’язаний внести в журнал інформацію про цю машину (марку, номер, дані власника). Також водієві повинні видати відповідну квитанцію або жетон. Надалі, в разі необхідності, ці документи будуть доказом того, що автомобіль був залишений саме на цій стоянці.

Якщо трапилося так, що, забираючи транспортний засіб після зберігання, ви виявили на ньому пошкодження, обов’язково відразу ж повідомте про це черговому автостоянки. Краще поінформувати в письмовому вигляді, написавши заяву в двох примірниках, і отримати відмітку чергового про прийом одного з них. Одночасно з цим слід викликати поліцію для складання протоколу про дорожньо-транспортну пригоду. Так, така ситуація також може вважатися ДТП.

Уважно прослідкуйте за тим, щоб співробітники поліції взяли у вас пояснення, в яких вам слід вказати, коли машина була залишена і як змінився її стан після зберігання. Також патрульні повинні описати видимі пошкодження і поговорити з черговим по стоянці і свідками (якщо вони є).

Зазначу, що, приймаючи на стоянку автомобіль, який вже має зовнішні дефекти, черговий зобов’язаний внести цю інформацію в журнал (описати ушкодження). Якщо він цього не зробить, вважається, що ви залишили транспортний засіб без дефектів.

Власник стоянки зобов’язаний відшкодувати збитки, завдані вашому автомобілю під час його зберігання. Якщо надійшла відмова – звертайтеся до суду. Для цього потрібно оцінити розмір збитків, звернувшись до оцінювача і отримавши висновок про вартість завданих машині пошкоджень.

Отже, доказами і документами, які повинні бути у вас для звернення до суду, є:

– квитанція (жетон) про те, що ви залишили автомобіль на стоянці;

– висновок оцінювача по нанесеним пошкодженням машині;

– протокол поліції про ДТП, яке сталося на автостоянці;

– ваші пояснення;

– у разі ремонту автомобіля за свої кошти – чеки, акти прийому-передачі та інші докази виконаних робіт.

Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.