І розкоші «набили» ціну

Підвищення розміру мінімальної зарплати з 1 січня 2018 року призвело і до змін розрахунку транспортного податку. Власне, ставка оподаткування не змінилася – як і раніше, власникам “люксових” авто у віці не старше 5 років доведеться щороку доплачувати в казну 25 тис. грн. Зате змінився поріг вартості автомобіля, повідомляє UBR.

Якщо в 2017 році транспортний податок нараховувався на машини вартістю понад 1,2 млн. грн., то з січня 2018 він підвищився до 1,396 млн. грн. Втім, розрахунок ринкової вартості автомобіля Міністерством економічного розвитку проводиться за складною методикою. Так що перелік оподатковуваних автомобілів далеко не завжди відповідає “салонним” цінами.

Повний список машин, за які слід сплатити податок, МЕРТ повинен опублікувати на офіційному сайті до 1 лютого 2018 року. Поки ж, спираючись на дані калькулятора відомства, можна приблизно оцінити, які саме марки звільнять від транспортного податку в 2018 році.

Зокрема, заощадити 25 тис. грн. зможе частина власників автомобілів, які потрапляли в список МЕРТ з позначкою “до 1 року”. Саме їх розрахункова вартість найчастіше виявляється в буферній зоні 1,2-1,4 млн. грн. Це моделі BMW X3 і X4, Acura MDX, Mercedes GLC серії і С43 Coupe, Toyota LC Prado з бензиновим мотором 2,8 л і дизелем об’ємом 4 л, Volkswagen Multivan і Touareg, Toyota Highlander, Jeep Grand Cherokee, Wrangler Rubicon, Land Rover Range Rover Evoque 3D і Defender, Infiniti QX60 і QX70.

Це поки далеко не повний список звільнених від транспортного податку автомобілів.

 Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.