Автоновини

Від автомобілів з ДВЗ до електромобілів

Минулого тижня великі компанії cвіту запустили ініціативу EV100, яка передбачає, що компанії, які беруть участь у ній, в найкоротші терміни створять інфраструктуру і переведуть весь свій автопарк на електрокари, і будуть підштовхувати до подібного кроку свій персонал і клієнтів.

Наразі в проекті 10 компаній-засновників: Baidu, DHL, аеропорт Хітроу, HP, IKEA, LeasePlan, METRO, PG&E, Unilever і Vattenfall. Вони діють за підтримки організації Climate Group, що займається подібними ініціативами.

Повний перехід від корпоративних автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння повинен до 2030 року. До цього ж часу основні логістичні операції будуть відбуватися на електромобілях, а компанії створять мережі зарядних станцій, які повинні зробити електрокари популярнішим, в тому числі серед звичайних автолюбителів.

 «Ми хочемо зробити електричний транспорт звичним явищем, — пояснює Хелен Кларксон, генеральний директор Climate Group, — Зараз необхідно вирішити дві основні проблеми. Через те, що перехід на електромобілі відбувається повільно, транспорт як і раніше є швидкозростаючим джерелом викидів вуглекислого газу. З іншого боку глобальна зміна системи, навіть при втручанні держави, вимагає набагато більшого споживчого попиту, що ми бачимо зараз».

Зараз багато країн і компаній докладають зусилля, щоб прискорити процес переходу на електричний транспорт. Нещодавно глава Renault-Nissan Карлос Гон заявив, що до 2040 року бензинового і дизельного транспорту на планеті не залишиться.

Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.