Що має бути в автомобілі за законом?

Cідаючи за кермо, ви берете на себе певні зобов’язання. В тому числі і стосовно того, що повинно бути у вас в кишені і на борту. Природньо, що коли автомобіль став більш-менш поширеним явищем, держава не могла залишитися осторонь. І відразу спробувала поставити автомобільну справу під контроль – почала реєструвати авто і видавати номерні знаки. За 120 років, що минули відтоді, пакет документів, які повинен возити із собою водій, зріс від одного свідоцтва про реєстрацію до цілого переліку паперів.

❓ Тож, які документи треба мати про собі завжди?

1️⃣ Посвідчення водія з відповідною відритою категорією.
2️⃣ Документ, що підтверджує реєстрацію транспортного засобу, яким керує водій, та причепу, якщо такий є в наявності під час перевірки;
3️⃣ Поліс обов’язкового страхування цивільної відповідальності. 

Вищеназваний перелік наведений у п. 2.1 ПДР та ст. 16 Закону України «Про дорожній рух». Однак, у багатьох випадках добірка паперів може бути ширшою.

🔸 Документ, що підтверджує інвалідність. Знадобиться для водіїв з інвалідністю або водіїв, які перевозять пасажира з інвалідністю – на випадок, коли доведеться паркуватись на місцях для інвалідів або відступати від виконування вимог деяких знаків та табличок (згідно з п.2.8 ПДР).
🔹 Водій, що виконує вантажні або пасажирські перевезення, повинен мати талон техогляду на транспортний засіб, а також документи на вантаж, перелік яких розкрито у ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».
🔸 Талон про проходження обов’язкового техогляду треба мати також водіям легкових автомобілів, які використовуються з метою отримання прибутку (ст. 35 Закону України «Про дорожній рух»).
🔹 Маршрутний лист і графік руху – для водіїв транспортних засобів, які здійснюють рух певним маршрутом.
🔸 Дозвіл на володіння та носіння зброї – якщо така перевозиться кимось в автомобілі.
🔹 Дозвіл на використання спецсигналів (кольорові маячки або сирена), якщо такими обладнано автомобіль.
🔸 Документ щодо приналежності водія до пільгової категорії, яка звільняє від необхідності мати страховий поліс «автоцивілки» – якщо водій такою пільгою користується (ст. 13 Закону України «Про обов’язкове страхування»).

☝🏻 У редакції Правил дорожнього руху України у 2020 року страховий поліс може бути як на паперовому, так і на електронному носії – тобто у вигляді картинки на екрані смартфону. Поліцейський під час перевірки зможе сам перевірити його правильність в базі Моторного (транспортного) страхового бюро України.

Далі буде..

Джерело: Адвокат Права

Підписуйтесь на канал "Київ Автомобільний" у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.

***

Автоцивілка онлайн