Як відучити пішоходів переходити дорогу на червоне світло…

Жителів і гостей міста Дайе в китайській провінції Хубей, які люблять переходити дорогу на червоне світло, вирішили провчити: порушників будуть обливати водою зі спеціальної системи. Після такого контрастного душу в наступний раз навряд чи виникне бажання порушувати правила дорожнього руху.

Нове обладнання було встановлено на перехресті в центрі міста. Воно являє собою п’ять жовтих стовпів, пов’язаних зі світлофорами. У системи є також функції попередження. Коли горить зелене світло, пішоходам кажуть: «Горить зелене світло, будь ласка, швидше переходьте дорогу і пам’ятайте про безпеку». А коли горить червоний, пішоходів попереджають: «Будь ласка, не переходьте дорогу, інакше на вас виллють воду».

Порушників мало того що водою обіллють, так ще й публічно зганьблять. Людину, яка порушила правила дорожнього руху, автоматично сфотографують, відправлять знімок в поліцію для з’ясування особи, а потім фотографію виведуть на великий екран, встановлений на перехресті, щоб всі знали порушника в обличчя.

Обладнання вартістю понад 200 тисяч доларів було розроблено місцевою компанією, що займається інформаційними технологіями. Поліція заявляє, що за перші дні роботи нової системи кількість порушників на перехресті різко скоротилося.

Деякі користувачі мережі турбуються, що ця система може бути небезпечна, але поліція заспокоїла громадян: лазери, якими оснащена система, розташовані низько, тому не зашкодять дітям, а вода чиста – її будуть міняти щодня. Вже планується встановити нове обладнання по всьому місту.

А якщо інакше не розуміють?

Може б і українським профільним структурам взяти таку практику на озброєння?

Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.