Як авто до весни підготувати

  1. Почнемо, звичайно, з гуми. Якщо ви всю зиму зберігали літні шини, то не забудьте добре перевірити їх перед установкою. Огляньте на предмет чистоти, адже засохлий і щільний бруд за кілька місяців може сильно порушити балансування. Ідеальним виходом буде установка літньої гуми фахівцями. Вони її і помиють, і відбалансують. Якщо ж нові шини ви плануєте купувати, то не зайвим буде згадати основні поради щодо купівлі. Обов’язково перевірте дату виробництва. Навіть гума, яка ніколи не була на дорозі, може серйозно зіпсуватися за 7-10 років і піднести вам неприємний сюрприз у найвідповідальніший момент. Крім того, шини могли неправильно зберігати, в результаті чого вони почнуть розшаровуватися (від вологи) або тріскатися (від сухості). Краще придбати гуму в перевірених місцях, навіть якщо це невигідно.
  2. Золоте правило водія: весна – це обов’язковий техогляд. Зимові умови експлуатації автомобіля досить жорсткі, відтак, навіть якщо вам здається, що з авто все в порядку, пізніше можуть почати «вилазити» найрізноманітніші проблеми. Взимку дороги посипають різними сумішами, іноді досить їдкими. Ці речовини можуть потрапляти, наприклад, на шарніри рівних кутових швидкостей і буквально стирати їх, як наждаком. Краще за все перевірити всі гумові деталі автомобіля. Будь-який дефект гальмівних шлангів може привести до непоправних наслідків, особливо при різкому гальмуванні. Краще не випробовувати долю.
  3. Техогляд машини до весни – це ще й хороший привід перевірити стан і рівень всіх рідин: масла, гальмівної рідини, антифризу або тосолу. За необхідності нестачу рідин треба заповнити. І бажано не змішувати рідини різних марок і кольору. Крім цього варто перевірити, власне, колір і консистенцію. Тосол повинен бути синього кольору. Якщо при перевірці виявиться, що він сірий, коричневий або занадто густий, то краще його замінити.
  4. Перейдемо до двигуна. Сильні перепади температур (а взимку вони можуть «стрибати» від -20 до +90) погано впливають на деякі елементи мотору, сприяючи його зносу. Так що особливу увагу слід приділити гумовим і пластиковим деталям. Обов’язково перевірте стан моторного масла. Після зими двигун може підтікати. Також масло краще замінити на спеціальне літнє. Приділіть час перевірці редуктора заднього мосту і коробки передач. У задньому мосту теж потрібно замінити масло.
  5. Акумулятор важко переносить холодну зиму. Після таких випробувань краще перевірити його заряд і упевнитися, що заряд максимальний. Якщо бортова система підзарядки не може забезпечити цей максимум, то краще звернутися до фахівців.
  6. Перевіримо бензобак. Особливо, якщо взимку ваше авто більше стояло, ніж їздило. Якість палива часто залишає бажати кращого, так що на стінках бензобака можуть зібратися різні відкладення, які варто очистити. Заодно можна почистити і дросельну заслінку/форсунки/карбюратор.
  7. Огляд свічок не зашкодить. Перевірте їх, чи не утворився нагар і не з’явилися тріщини. Якщо відповідь буде ствердною, то відразу їх замініть, щоб потім не довелося у негайному порядку ремонтувати авто.
  8. Остання порада досить очевидна, адже навесні багато водіїв, опинившись у більш сприятливих погодних умовах, часто втрачають пильність на дорозі, що призводить до трагічних наслідків. Будьте уважні і обережні.

Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.