Першу «бетонку» мають робити вже у квітні

Цьогоріч у квітні повинні стартувати роботи з будівництва бетонної об’їзної дороги навколо Житомира. Це перший з кількох проектів будівництва доріг з цементобетонним покриттям, які Мінінфраструктури планує реалізувати в Україні в найближчі роки.

Про це на спільному брифінгу з гендиректором з питань мобільності і транспорту Європейської Комісії Хенриком Хололеем заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, повідомляє ЦТС.

«В минулому році було проведено перший тендер на бетонну об’їзну навколо міста Житомира. Виграла китайська компанія, орієнтовно, з квітня вони приступають до робіт, зараз узгоджуємо всі формальності», – анонсував міністр.

Також, В. Омелян нагадав про те, що за рахунок коштів державного бюджету планується будівництво бетонних доріг в Полтавській і в Миколаївській областях. Остання, за словами чиновника, є одним із аутсайдерів в Україні за якістю доріг.

«Це для нас нова технологія, тому нам необхідно зробити велику роботу, щоб зробити це якісно, ​​тому що бетонні дороги переробляти не вдасться: якщо вони будуть укладені з порушенням технологічних процедур, то це буде потім великий головний біль для всіх. Я сподіваюся, що цього року ми почнемо – на окремих ділянках відпрацюємо технологію, зрозуміємо, які компанії є на ринку і потенційно готові вийти для того, щоб давати якісний продукт, і, я сподіваюся, що в наступному році зможемо більш масово працювати, особливо в південній частині України, з бетонними дорогами», – розповів В. Омелян.

Раніше повідомлялося, що МІУ запланувало в 2018 році почати три проекти реконструкції доріг (всього 232 км), що передбачають цементобетонне покриття, які обійдуться приблизно у 8 млрд. гривень. Це реконструкція Північного обходу Житомира по трасі М-06 Київ-Чоп (22,3 км), реконструкція дороги Н-31 Дніпро-Решетилівка (передбачає розширення дороги з двох до чотирьох смуг, а також виконання покриття в цементобетоні (137 км)), капремонт траси Н-11 Кропивницький-Миколаїв в межах Миколаївської області (73 км).

У березні в Україні має бути затверджений новий стандарт будівництва бетонних доріг. Буде обраний один із двох варіантів – американський або європейський.

Нагадаємо, що в минулому році Володимир Омелян висловив надію, що одна з американських компаній, що спеціалізується на будівництві бетонних дорога, відкриє своє представництво в Україні.

Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.