Славомір Новак: «…в Україні буде створено фонд доріг…»

Із 1 січня наступного року 75% податку від акцизного палива буде направлятися до спеціального новоствореного фонду доріг. Є надія, що незабаром увесь акциз буде джерелом фінансування ремонту та будівництва автошляхів.

Про це заявив керівник «Укравтодору» Славомір Новак на VI Конгресі Ініціатив Східної Європи у Любліні.

Він також повідомив, що серед найближчих реформ – децентралізація відповідальності за дороги, враховуючи польський досвід. У результаті нововведень частина автошляхів буде під зоною відповідальності глав облдержадміністрацій, райдержадміністрацій, міста. Близько 50 тисяч доріг планують залишити загальнодержавними.

«Україна має велике значення для Польщі. Тому слід збільшувати транспортні коридори між країнами, розвивати перельоти, відносини, покращувати дороги, економічну співпрацю. Крім того, я вважаю, що Одеса має бути мережею поєднання всіх портів Західної Європи. А порти слід ремонтувати. Безумовно, також має існувати п’ятирічний план будівництва автомагістралей на 2018-2022 рік. Дороги – це стимул економічного розвитку», — заявив Славомір Новак.

Керівник «Укравтодору» також поділився планами на майбутнє — збудувати платну дорогу між Криковцем та Львовом, нову магістраль Білорусь-Варшава через Люблін у бік України. А до кінця року планується відремонтувати дорогу Умань-Одеса і взагалі більше 2500 км доріг. Також буде будуватися об’їздна дорога Житомира, біля Білої Церкви.

Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.