Експозиція машин 1930-х років, важкої військової техніки й хромовані “американці” 1950-х – на ВДНГ стартує OldCarLand!

Стартує найбільший технічний фестиваль України OldCarLand. Він відбудеться – 28-30 вересня  на території ВДНГ. Захід організовує клуб технічної класики OldCarServiсe і “проект Кофейбус”.

Серед учасників OldCarLand – легковики, вантажівки, автобуси, мото- і велотехніка. Найстарішим із них – понад 80 років. На території проведення фестивалю можна буде побачити й порівняти автопром різних епох і країн, прослідкувати, як з кожним десятиліттям змінювався дизайн машин і технічне оснащення. Чимало машин, представлених на заході, збереглися  єдиному екземплярі та належали впливовим людям.  

На OldCarLand привезуть  першу серійну модель у світі Ford T в оригінальному стані. Такий автомобіль випускали з 1908 до 1927 року.  Буде і розкішний  білий Packard Eight 1935 року. Цей чотиридверний легковик був популярний серед бізнесменів США. Вперше  на захід привезуть культовий американський Chevrolet Bel Air 1955 року. Седан  входить у «десятку» кращих американських машин всіх часів і є одним із перших моделей-представників  із «авіа дизайном». У машини ще й цікава історія – вона із гаража першого секретаря ЦК КПРС Леоніда Брежнєва. Американську колекцію машин доповнить єдиний в Україні чотиридверний седан  Chevrolet Chevelle 1967 року. Це європейська версія машини, у Радянський Союз її ввезли 1985 року. Із масивних і потужних седанів представлять  Oldsmobile Delta 88 1971 року випуску та дводверний Chevrolet Impala 1973 року, оснащений 7,4-літровим двигуном на 390 кінських сил.

На фестиваль приїде рідкісний для України нідерландський легковик DAF 44, який виробляли із 1966 по 1974 рік. Це автомобіль малого класу,  оснащений безступеневою трансмісією. Представлять лінійку радянських представницьких машин 1940-х – 1990-х років випуску. Серед них – розкішний і рідкісний ЗИС-110, який на весні взяв Гран-прі фестивалю.

На OldCarLand у відвідувачів буде можливість побачити, як з кожним наступним поколінням змінювалися вітчизняні автобуси. Буде чимала експозиція ЛАЗів. Серед них – ЛАЗ 695 1961 року випуску, єдиний збережений півтораповерховий ЛАЗ-5208 1994 року та комфортабельний NeoLAZ Lemberg, який спеціально до фестивалю пригнали зі Львова.

Покажуть і велике різноманіття військової техніки. На територію ВДНГ привезуть танк Т-34 часів Другої Світової війни, радянський бронеавтомобіль БА-64,  а також – БТР-152 1947 року випуску.  Крім цього будуть вантажівки ГАЗ АА та ЗІС-5 1930-х років, без яких важко уявити довоєнний і післявоєнний час у СРСР.

Протягом трьох днів фестивалю відбуватимуться зльоти любителів двоколісної техніки, окремих марок автомобілів, проходитимуть виставки художніх робіт, відбуватимуться лекції з історії автомобіля, працюватимуть стенди з першими електронними музичними інструментами та ігровою технікою. У суботу  в рамках фестивалю відбудеться ралі на старовинних автомобілях і пройде конкурс елеганції — коли власники машин будуть одягнені у вбрання епохи випуску авто. Наймолодші учасники зможуть також позмагатися, але на педальних машинах. Переможці отримають призи.

У суботу й неділю відбуватимуться майстер-класи із відновлення автомобілів на подіумі фестивалю. Спеціалісти покажуть, як проходить лужіння кузова машини, продемонструють установку і зняття скла. На спеціально відведеному майданчику  дрифтуватимуть автомобілі BMW.

У неділю 30 вересня на сцені-подіумі фестивалю розіграють головний приз OldCarLаnd  Fiat Panda. А після цього відбудеться концерт легендарного гурту Лейся Песня.

Працюватимуть ресторанні зони і розважальні дитячі сектори.

ФЕСТИВАЛЬ ПРАЦЮВАТИМЕ ЩОДНЯ З 09.00 – 20:00.

ВАРТІСТЬ КВИТКА – 120 грн. Для дітей віком до 12 років і учасників бойових дій вхід безкоштовний