Для зручності усі ціни ми будемо наводити у доларах США. Дані наводяться за трьома категоріями: “Вартість бензину”, “Доступність” та “Абсолютна вартість”. Перша категорія показує власне ціну на бензин у тій чи іншій країні, друга – співвідношення середнього денного заробітку громадянина до вартості бензину, а остання – середній річний об’єм споживання пального одним водієм (автомобілем) та відношення до річної зарплатні.

Вартість

Неймовірно, та літр бензину у Венесуелі коштує усього один цент! Звичайно, ця ціна сформована штучно, завдяки президентському указу, який знизив вартість пального на 6000 відсотків. Ближчими до реальності є показники трійки лідерів: Іран ($0.26), Кувейт ($0.35) та Єгипет ($0.37). А найдорожчий бензин – у місті-державі Гонконг, жителі якого платять по 2,08 долари за літр “дев’яносто п’ятого”. Трохи дешевше коштує бензин у Норвегії та Нідерландах – $2.07 та $1.98, відповідно.

Доступність

Цікаво, що Венесуела вважається бідною країною, та середній денний дохід одного громадянина цієї країни становить 50.93 долари. Таким чином, статистично, жителі Венесуели витрачають на один літр бензину 0,00% від своїх доходів. Знову ж таки, ці цифри не є показовими, а скоріше “показушними”. Трійка лідерів цієї категорії виглядає наступним чином: Кувейт – при денному доході у $82,42 вартість літра бензина складає 0,42% від цієї суми; Люксембург – денний дохід $328,45, літр бензину 0.45%; США – денний дохід $170.28, на літр бензину витрачається 0.46% з цієї суми.

Абсолютна вартість

Ані слова про Венесуелу. Під номером 2 у списку – Гонконг. Жителі цього міста-держави купують у середньому 113.77 літрів бензину, витрачаючи на нього усього 0.49% своєї річної зарплатні. Варто зазначити що середній річний дохід мешканця Гонконгу становить $48 351. Далі у рейтингу стоїть Турція. Середньостатистичний водій цієї країни купує усього 36.16 літрів пального протягом року, тож витрати на бензин складають лише півпроцента від річних статків. У Китаї середнє споживання пального на одного водія складає 44.86 літри, що “з’їдає” 0.52% річного бюджету китайського автовласника.

Україна не потрапила у список країн, для яких було проведено аналіз, тож ця інформація зібрана Avto24 самотужки. На сьогоднішній день середня вартість бензину в нашії державі складає $1.11. За данними Мінфін середня зарплата в Україні станом на березень цього року становить 8382 гривні, що за поточним курсом Нацбанку дорівнює 318.3 долари США. Поділивши 318.3 доларів місячного доходу на 30 днів, отримаємо 10,61 доларів на добу.

З цього випливає, що українці платять за кожен літр бензину більше 10 відсотків своїх щоденних статків. Більше платять лише філіпінці (11.39%), пакистанці (17.84%) та мешканці Індії (20.11%). На жаль, не вдалось вивести “Абсолютну вартість”, оскільки немає даних про об’єми споживання пального. Однак неважко здогадатись, що витрати на бензин для наших водіїв становлять значно більше, ніж 0.5%.

Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.