«Якщо держава буде стояти осторонь, то вартість пального може зрости і до 40 гривень…» – експерт

В Україні неймовірно стрімко дорожчає валюта, а слідом за нею і пальне. Вартість нафтопродуктів на заправних станціях б’є нові цінові рекорди – повідомляє ЕкспресОnline. Експерти ж кажуть, на те є і економічні причини, але якщо держава і далі буде стояти осторонь, то вартість пального може зрости і до… 40 гривень за літр. Наразі заправити повний бак влетить у чималу копійку.

На АЗС, які торгують вітчизняним пальним, ціни трохи менші в середньому на 5 гривень за літр. Та тут і якість прикульгує, зізнаються водії. Знецінення гривні і стрибок цін на нафту на світових торгах до 70 доларів – так експерти пояснюють здорожчання пального на українських АЗС. Але професор економічних наук Львівської політехніки не відкидає і змови основних гравців цього ринку. В історії ціноутворення кілька років тому вже була ситуація, коли барель коштував 100 доларів і навіть трішки більше. До особливих проблем це не призвело, бо тоді більш активно втручалась держава в регулювання ціни на нафтопродукти, – розповів професор економічних наук Олег Кузьмін.

А от автомобільний газ на фоні захмарних цін на пальне виглядає куди привабливіше. Ціна після минулорічного стрибка до більш ніж 15 гривень за літр стабілізувалась. Тож водії знову кинулись переобладнувати авто на альтернативне пальне. «В середньому по 2-3 машини в день ми встановлюємо ГБО. Через те, що виріс курс валюти встановити обладнання значно дорожче, ніж раніше було. Вартість ГБО середньої якості становить 11-13 тисяч гривень», – зазначив керівник автостанції з установки ГБО Юрій Нодь.

Тим часом стрімким здорожчанням нафтопродуктів в Україні, а відтак і підвищення вартості скрапленого газу зацікавився Антимонопольний комітет. Там відкрили справу і аналізують ринок від початку року.

Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.