Харківський винахідник створив надшвидкий акумулятор для електрокарів

Інженер-винахідник із Харкова — Олександр Цихмістро винайшов батарею для електромобілів, яка заряджається за кілька хвилин. За своїми показниками вона перевершує навіть батареї, що встановлені в електрокарі Tesla.

Винахід харків’янина може зарядитися до 80% ємності за 12 хв. Для порівняння: час зарядки у Tesla до 80% – 40 хв. Для повної зарядки винаходу харків’янина треба 20 хв, а батареї у Tesla – 75 хв.

Харківський акумулятор потужністю 24 кіловата, обладнаний унікальною системою пожежогасіння, а також системою підігріву та охолодження, пише nv.ua. Важить батарея – 15 кг. Для її виготовлення винахідник використав елементи Tesla. Решта комплектуючих виготовили на 10 харківських підприємствах.

Для того, щоб запустити акумулятори у виробництво треба $2-3 млн. Зараз харків’янин веде перемовини про співпрацю з китайськими та європейськими компаніями.

Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.