Як будуть розмитнюватись авто на єврономерах

Автомобілі, які в’їжджають до нашої країни з Литви й інших європейських країн, мають розмитнюватись на загальних підставах. Про це  на прес-конференції в Києві, присвяченій підсумкам 2017 року, заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Я вважаю, що закон має бути один для всіх і не повинно бути когось обраного, на якихось номерах. Має бути загальна система розмитнення в країні, якщо ставки якісь непомірні – давайте про це говорити», – сказав Гройсман. Він також зазначив, що зараз ведеться робота в профільному комітеті парламенту над вирішенням цього питання.

«Ввозити автомобілі, які ніде ніким не реєстровані і на яких дуже часто відбуваються злочини і, щодо яких неможливо нічого з’ясувати, – це ненормально… Ніхто не хоче нічого поганого сказати стосовно автомобілістів, але потрібно розуміти, що нам треба знаходити правильне рішення, яке робитиме всіх рівними перед законом», – наголосив прем’єр.

За даними УНІАН, на території України станом на 1 листопада перебуває понад 383,3 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією, з яких майже 236,6 тис. автомобілів – з порушенням терміну. На початку вересня власники автомобілів з іноземною реєстрацією з усіх міст України проводили акції протесту, перекриваючи вулиці в центрі Києва, вимагаючи від уряду знизити ціну розмитнення автомобіля і не чинити тиску на власників транспортних засобів з єврономерами. Згодом в ДФС повідомили про початок розслідування митними органами Литви за запитом українських колег щодо законності ввезення та використання на території нашої країни транспортних засобів з литовською реєстрацією.

Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.