Офіційна заява Литви щодо нерозмитнених авто в Україні

Інформаційним простором всесвітньої мережі активно поширювалася інформація про те, що Литва тим чи іншим чином пов’язана з перевіркою нерозмитнених авто в Україні. Так, стверджувалося, що литовська митниця ініціювала розслідування стосовно машин на “єврономерах”, які ввозяться в Україну. Додамо також, що  про спільну роботу в цьому напрямку з балтійськими колегами заявили і в Державній фіскальній службі України – повідомляється на FINANCE.UA

Як виявилося насправді: Литовська Республіка не починала жодних подібних дій.

Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті відомства, яке було опубліковано ще 16 листопада, але ЗМІ звернули на нього увагу тільки зараз.

Митниця Литви, в світлі нещодавно поширеної в ЗМІ інформації, повідомляє, що не ініціювала ніякого розслідування стосовно транспортних засобів, які зареєстровані в Литві і використовуються в Україні…”, – йдеться в повідомленні.

Проте Литва не заперечує, що надає інформацію українській стороні за всіма її запитами.

Українські митники мають доступ до литовської бази даних реєстрації авто.

Митниця Литви і Державна фіскальна служба України співпрацюють відповідно до Угоди про партнерство між ЄС і Україною. Українські колеги постійно контактують з митницею Литви щодо порушень митного законодавства і отримують всю необхідну інформацію від митниці Литви”, – підкреслюють у відомстві Литовської Республіки.

Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.