Дітям – безпеку! 100 та 1 школа України безкоштовно отримає комплекти світловідбиваючих жилетів. Як отримати жилети на навчальний заклад?

Завдяки активності своїх учнів, 100+1 школа з 24 областей України отримує комплекти світловідбиваючих жилетів. Про таке рішення оголосили організатори Національної програми з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді Traffic Challenge.

Загалом планується забезпечити 150 українських дитячих навчальних закладів — так будуть розподілені 4,5 тисячі жилетів. Цьогоріч ГО «Traffic Challenge» та Благодійний фонд «Демократичний розвиток» змінили умови отримання школами комплектів світловідбиваючих жилетів.

«Ми вже не вперше забезпечуємо школи аксесуарами з безпеки руху. Національна програма Traffic Challenge започаткувала одягати школярів  України у світловідбиваючі жилети з 2017 року і на сьогодні ми вже забезпечили більше ніж 350 навчальних закладів комплектами світловідбиваючих матеріалів. Спершу була стратегія забезпечити найбільш густонаселені міста з активним трафіком. На наступному етапі  ми  обирали заклади, які знаходяться поблизу аварійно-небезпечних ділянок та мають випадки травмування учнів у ДТП.

Цьогоріч ми змінили стратегію: захисні комплекти отримають найбільш активні заклади, оскільки наш досвід показує, що саме школи, які приділяють увагу питанням безпеки руху — від інформаційно-просвітницьких заходів й до облаштування навколишньої території зручностями для мікромобільного транспорту, будуть активно  використовувати ці матеріали. І, навпаки, якщо адміністрація навчального закладу ставиться до проблеми безпеки руху поверхнево (а у нас, нажаль, таких досить багато), то подаровані матеріали десь лежатимуть та не приноситимуть очікуваної користі. — говорить Ольга Дробишева, голова громадської організації «Traffic Challenge» та очільниця оргкомітету змагання. — Хоча, звісно, хотілося би, щоби питаннями безпеки дорожнього руху, зокрема, й мікромобільного транспорту, дуже популярного серед молоді, опікувалися в усіх навчальних закладах України. Й ми над цим активно працюємо».

Отож 100 та 1 комплект жилетів вже  отримують школи, що проявили себе найбільш активними у діяльності з протидії дорожньо-транспортному травматизму цього року та посіли першу 100 місць у Всеукраїнському змаганні «Хештег-Марафон»  #SafetyChallenge. Так трапилося, що 100-те  та 101-ше місце набрали однакову кількість балів, тому – загалом 101 школа отримує комплект жилетів у подарунок за результатом активності.

Як виявилось при підбитті підсумків, адресати представляють всі 24 області України. А найбільшу кількість комплектів отримали Харківська, Вінницька, Миколаївська та Львівська області.

Та  розподілені ще не всі комплекти. Як повідомила Ольга Дробишева, незабаром буде можливість й іншим школам подати заявку на отримання комплектів світловідбиваючих жилетів. Інформація про те, як подати заявку та які умови отримання буде оголошена окремо.

Довідково

Друге Всеукраїнське змагання з безпеки дорожнього руху Хештег-Марафон #SafetyChallenge проходило на всій території України з 29 квітня по 31 травня 2021 року в рамках Національної програми з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді «Traffic Challenge». За перемогу боролися 558 шкільних команд з 437 населених пунктів України, які протягом двох місяців проводили масові заходи: навчання з безпеки на дорозі, розробка та тестування креативних навчальних посібників про безпеку руху для дітей, реалізовували інфраструктурні проєкти з покращення безпеки руху біля своїх шкіл.

Проєкт ініціював неймовірну масштабну медіа-кампанію про безпеку руху. Стільки медіа-матеріалів на цю тему не виходить в Україні за рік, скільки вийшло лише за один місяць Хештег-Марафону! Це — 484 публікації про досягнення шкільних команд, й це — 484 історії успіху.

Протягом Хештег-Марафону втілено 438 проєктів з покращення безпеки руху територій, і ще протягом декількох наступних місяців ця кількість точно перевалить за півтисячі. Зроблено 67 велопарковок, 9 пандусів, встановлено 21 комплект знаків, оновлено 38 розміток «Пішохідний перехід». А ще командами зроблено попереджувальні написи, забезпечення світловідбивачами, створення навчальних майданчиків, облаштування зупинок, автопарковки, тротуар, шлагбауми, «лежачі поліцейські», велодоріжки, з’їзди з тротуарів, освітлення тощо.

 

Проєкт реалізовано у співпраці з Патрульною поліцією України, Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством освіти і науки України, обласними та міськими державними адміністраціями.

Ключові партнери: Winner Group Ukraine та GRAWE Ukraine.

Підтримка: Shell, Bliki, Дорожні системи та Stylus.UA.

Інформаційні партнери: «Авторадіо», «Київ Автомобільний», «Соцпортал», «МамаWOW» та «Folga».

Підписуйтесь на канал "Київ Автомобільний" у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.

***

Автоцивілка онлайн