Автоновини

20% бензину А-95 в Україні поза нормативами

В Інституті споживчих експертиз, єдиній організації, яка постійно моніторить якість палива в Україні, вирішили перевірити, чи не порушують закон на АЗС, адже палива Євро 4 на заправках було дуже багато. Як виявилося, багато продавців палива просто ігнорують нові вимоги, і продовжують торгувати бензином, що не відповідає регламенту повідомляє Аutomotoclub.info

Випробуванню піддали найбільш популярний 95-й бензин. Оскільки минулі перевірки чітко засвідчили, що великі брендові мережі і без заборони продають тільки паливо стандарту Євро 5, основна увага експертів була концентрована на регіональних невеликих мережах. Але і всеукраїнські мережі не залишилися без уваги. Таким чином, з великих мереж в списку опинилися WOG, БРСМ-нафта, ОККО і GLUSCO. З середніх і невеликих мереж експерти перевірили КЛО, SunOil, Luxwen, Marshall, Chipo (Вінниця), Бренд Ойл (Харків), НПЗ (Харків), Б-мережу (Харків), Белл ойл (Запоріжжя), ZOG (Запоріжжя), ДНК груп (Дніпро), Стеллс (Чернівці), Автотранс (Полтава) і Імпульс ЛТД (Київ).Проби були відправлені в сертифіковану лабораторію, де їх досліджували на відповідність нормативам профільного ДСТУ 7687: 2015 (бензин А-95-Евро5). Зразки були перевірені за «європейськими» параметрами – октанове число, вміст сірки і об’ємна частка бензолу. Результати, м’яко кажучи, не порадували – три зразки виявилися зовсім не кондиційним, і ще три на межі вильоту з нормативів.

Але про все по порядку. Насамперед був перевірений найголовніший для роботи двигуна параметр – октанове число, яке характеризує стійкість палива до детонації – передчасного згорання бензину в камері згоряння. Детонація шкідлива для мотора не тільки підвищеною витратою палива і зниженням потужності, але і передчасним зносом двигуна через зайві навантаження. Октанове число вимірювали за моторним методом. Згідно з ним норматив встановлений на рівні не нижче 85,0 одиниць. Усі зразки вклалися в норматив, а деякі і продемонстрували «запас міцності». Найбільшим він виявився у мережі БРСМ-Нафта і ВОГ (86,4 одиниці). Практично не відстали і колеги з ОККО, КЛО та GLUSCO – 86 одиниць.

21444.jpg (236.1 Kb)Далі експерти перевірили ще один важливий показник – вміст сірки. Якщо цієї шкідливої ​​речовини в паливі занадто багато, це призводить до утворення нагару, забрудненню паливних форсунок і «смерті» каталізатора. До того ж стає «бруднішим» вихлоп, і в повітря, яким ми дихаємо, потрапляють дуже небезпечні оксиди. ДСТУ для А-95-Евро5 вимагає не більше 10 мг / кг. І ось тут і почалися «сюрпризи». У трьох учасників виявилися порушення – харківські мережі НПЗ і Бренд Ойл продають бензин Євро 4 (16 і 22 мг / кг відповідно). Це не смертельно, але тим не менше. А «дев’яносто п’ятий” у київській мережі Імпульс ЛТД і зовсім виявився Євро 3 (60 мг / кг). Для порівняння, у великих «брендових» мереж сірки практично не було – БРСМ-Нафта (4 мг / кг), КЛО та GLUSCO (по 5 і 6 мг / кг відповідно). Втім, є непогані результати і у локальних мереж LUXWEN, SunOil, Marhall, ZOG (7,8,5,6).

Ще один важливий параметр – вміст бензолу. Ця речовина здатна змивати масляну плівку, що призводить до підвищеного зносу циліндрів двигуна. ДСТУ нормує об’ємну частину вмісту бензолу на рівні не більше 1%. Вклалися всі, три виявилися «на межі» – Белл Ойл, Стеллс, Імпульс (1%). Найменше у проби, відібраної на АЗС GLUSCO – 0,56 відсотка.

Підсумовуючи дане дослідження, можна стверджувати, що зі вступом в силу нового стандарту якості бензинів (Евро5), не всі заправки відповідально виконують державні вимоги, через що українські автомобілісти ризикують, заправляючись в локальних автозаправних мережах, а також на поодиноких АЗС. Таким гравцям паливної роздрібу просто не під силу забезпечити належну логістику бензинів і постійний контроль якості, та це й не входить в їх плани. Закупити дешевше і продати дорожче, без урахування маси факторів впливу на якість палива і без оглядання на громадську думку – так, на жаль, сьогодні виглядає бізнес-стратегія аутсайдерів паливного рітейлу. Великі, національні мережі, такі як WOG, ОККО, БРСМ-Нафта та ін., у яких стандарти якості палива не порожній звук або бюрократична формальність, а ділова репутація на рівні турботи про автомобіль клієнта і навколишньому середовищу. Саме брендові всеукраїнські автозаправні мережі, як показують результати дослідження бензину марки А95, відповідально і систематично контролюють хімічний склад своєї продукції.

Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.