Платні дороги в Україні узаконено

Народні обранці прийняли в першому читанні і в цілому законопроект №6766 «Про внесення змін до низки законодавчих актів України у сфері будівництва та експлуатації автомобільних доріг». Підтримали його 233 народних депутати при мінімально необхідних 226.

Новий закон дає зелене світло платним дорогам в Україні, адже він покликаний врегулювати механізм концесії в дорожньому будівництві. Усі концесійні платежі будуть направлятися в Дорожній фонд України.

У законі уточнюються і положення концесійного конкурсу. Оголошує його Кабінет Міністрів, а в умовах повинні бути прописані характеристика та технічні параметри дороги, її орієнтовна вартість і строк концесії.

Важливим моментом є той факт, що в законі прописано обов’язкову наявність альтернативної безкоштовної дороги. Прописані також гарантії інвесторам і умови викупу земельних ділянок під траси, мости або дорожні розв’язки.

Першою дорогою в Україні, побудованої на умовах концесії, стане траса від Львова до українсько-польського кордону. Про це повідомив в.о. керівника “Укравтодору” Славомир Новак, коментуючи прийняття Верховною Радою закону по концесійних дорогах.

«Сподіваюся, що вже в цьому році буде підписано перший договір про будівництво доріг на основі концесії. Першою концесійної дорогою стане дорога від Львова до українсько-польського кордону, що посприяє розширенню економічних зв’язків між Україною та країнами ЄС», – зазначив Новак на своїй сторінці в Facebook.

Йдеться про дорогу Львів-Краковець, будівництво якої обговорюється вже багато років. Її протяжність складе 84,4 кілометра.

Передбачається, що кошти інвестору будуть повернуті за рахунок збору плати за проїзд, а також плати за доступ і експлуатацію об’єктів дорожнього сервісу, придорожньої інфраструктури, розміщення реклами, логістичних центрів, сучасних ліній зв’язку вздовж дороги.

Орієнтовний термін будівництва дороги складе чотири-п’ять років. Термін концесії повинен скласти до 49 років. Концесіонер буде відповідати за будівництво, утримання, ремонт чотирисмугової дороги, яка буде побудована за категорією 1-А. Орієнтовна швидкість руху складе 120 км/год.

У липні 2017 року міністр інфраструктури Володимир Омелян висловив надію, що крім цього маршруту, ще однією концесійною дорогою стане Київ-Умань.

«Це буде складова автобану, який з’єднає Балтійське і Чорне море, так званий Go Highway з Гданська до Одеси», – говорив міністр. За словами Омеляна, будівництво може розпочатися в 2019 році.

Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.