Україна має перспективи виходу на світовий ринок сировини для літій-іонних акумуляторів

Українські запаси оксиду літію оцінюються в 5 мільйонів тонн. Україна має перспективи виходу на світовий ринок оксиду літію, який є сировиною для виробництва літій-іонних акумуляторів електромобілів, оскільки наша країна має найбільші в Європі запаси руди, яка містить літій. Таку думку під час круглого столу висловив провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Віктор Логацький повідомляє УНІАН.

Україна має перспективи входження на світовий ринок не тільки літій-містить руди, але і продукту її переробки – оксиду літію. Запаси руди ми маємо на рівні 500 мільйонів тонн, а одержуваного з неї оксиду – 5 мільйонів тонн“, – сказав він. Також експерт додав, що родовища літію розташовані в Дніпропетровській, Кіровоградській, Запорізькій і Донецькій областях. За його словами, Україна також має в своєму розпорядженні запасами нікелевої руди, родовища якої розташовані в Житомирській, Дніпропетровській і Кіровоградській областях. “За запасами літію ми посідаємо перше місце у Європі“, – зазначив Логацький.

Нагадаємо, ще у 2011 році була прийнята Програма розробки мінерально-сировинної бази України до 2030 року. Згідно з цим документом, руди Донецького басейну містять 0,2-0,6% оксиду літію.

Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.