У країнах ЄС авто на іноземній реєстрації платять за проїзд по дорогах, а що в нас?

Біда з якістю покриття автомобільних доріг в Україні – результат нестачі фінансування. За даними Укравтодору, акцизу в паливі вистачає на фінансування лише 6,9% витрат на будівництво і ремонт доріг, а всі інші витрати йдуть з податків. Виходить, що українці платять не тільки за себе, але і за «того хлопця», що в авто іноземних держав, пише Nakapote.

В Європі цю проблему давно вирішили. У Латвії, Молдові та ряді інших країн ЄС всі авто на іноземній реєстрації платять за проїзд по дорогах: купують віньєтку і тільки тоді їздять.

«Так може Україні пора наслідувати приклад Латвії, Молдови та країн ЄС?», – з таким питанням до інтернет-спільноти звернувся генеральний директор Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.

«Вчора від України брав участь в телемості Київ-Таллін-Рига-Мінськ-Кишинів- Бішкек. Формат телемосту: я і зарубіжні колеги перебуваємо кожен у своїй країні, в прес-центрі з представниками ЗМІ. І журналісти всіх вищевказаних країн слухають виступи спікерів з цих країн і ставлять питання… Обговорювали ринок електрокарів і законодавчі стимули… Дуже цікаво і пізнавально… Колега з Киргизстану розповів про плани виробництва електроавтобусів, колега з Білорусі про виробництво електрокарів (вже є «пілоти»)… Колега з Естонії підтримав наші починання щодо скасування податків на електрокари…

І, до речі, питання: колеги з Латвії та Молдови розповіли, що з 2017-го року всі не молдавські і не латвійські авто (іноземної реєстрації) платять за проїзд молдавськими і латвійськими дорогами (купують віньєтку і тільки тоді їздять). Може і нам наслідувати їхній приклад?», – написав Назаренко.

Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події