12 тисяч фур покинуть трасу Київ-Одеса

Новий поїзд щомісяця буде перевозити більше 550 контейнерів в одному напрямку.

Із 31 січня в Україні почав курсувати новий контейнерний поїзд ТІС (порт “Південний”) – Київ-Ліски-ТІС, запущений спільно з найбільшою світовою контейнерної лінією MAERSK, – про це пише Lb.ua, посилаючись на слова  співзасновника ТІС Єгор Гребенников. Він же повідомляє, що це другий контейнерний маршрут. Перший був запущений в Дніпро влітку минулого року. У перспективі контейнерні поїзди поїдуть також у напрямку Харкова, Запоріжжя, Тернополя та Львова.

«Новий поїзд щомісяця буде перевозити більше 550 контейнерів в одному напрямку. Це мінус 12 тисяч фур в рік з перевантаженої траси Київ-Одеса. Для вантажовласників є ряд переваг. В першу чергу – вага. Можна перевозити контейнери завантажені до 28 тонн, а не до 24-х, як того вимагають вагові обмеження на дорогах. Ваговий контроль постійно посилюється і ризикувати з “перевантаженням” незабаром ніхто не захоче, тому, контейнер на з/д, завантажений до максимальної місткості – це економія до 20%. Друге – погода. снігопади, ожеледь, мряка не берутся в розрахунок при доставці поїздом. Автомобільний транспорт від цього дуже залежимо. І третє – обсяги. На одному поїзді поміщається близько 60-ти контейнерів. Простіше працювати з одним перевізником, ніж з десятьма», – пояснив Єгор Гребенников.

Головна перевага поїзда – чіткий графік відправлення і прибуття та чіткий час у дорозі – 19 годин, а також відсутність проблем, які виникають на автодорозі. За словами Гребенникова, фактор ціни поки не є ключовим, хоча вартість транспортування контейнерів залізницею – на рівні автотранспорту. Однак, на тлі різкого подорожчання палива, з/д перевезення отримали додаткову перевагу.

«Залізниця прогнозована в плані тарифів, чого не можна сказати про автоперевезення, які сильно залежать від цін на паливо. А власникам вантажу зручніше прораховувати вартість і планувати логістику на кілька місяців вперед. Крім усього іншого, перевалка контейнерів в порту з судна на з/д платформу набагато швидше і ефективніше. Автомобіль – це простої на в’їзді в порт, які автоперевізник закладає в ціну, плюс людський фактор: водій, окремий пакет документів, можливість запізнення і т.п. З поїздом – простіше. Ставимо на причал 60 платформ, завантажуємо їх в один прийом за пару годин і відправляємо. Так само швидко і без простоїв все відбувається і при відвантаженні експортних з/д контейнерів з України», – підкреслив Гребенников.

У ТІС відзначили, що контейнерні поїзди в напрямку інших міст будуть запускатися в тестовому режимі вже в цьому році. Перехід контейнерів на з/д помітно зменшить знос автодоріг. «У цьому році ми плануємо збільшити обсяги залізничних перевезень контейнерів на 50%. Відмінною рисою цього проекту є також те, що ми запускаємо його спільно з найбільшою світовою контейнерною лінією MAERSK. Якщо раніше доставка контейнерів здійснювалася, скажімо, Китай-ТІС, або ТІС-Китай і MAERSK покривав коносаментом тільки морську частину перевезень, то тепер він буде покривати і наземну частину. Це вже буде Китай-Київ, що дасть дуже великі переваги клієнтам – вони отримають перевезення від MAERSK повністю. Це особливо вигідно тим, хто працює з акредитивами, так як економиться додатковий тиждень, а значить і гроші. Крім того, спільний проект дозволить спростити митне оформлення», – резюмував Гребенников.

У ТІС відзначили, що в планах компанії в перспективі збільшити кількість контейнерних поїздів по даному маршруту до 2-3 в тиждень, оскільки в Київ та Київську область надходить близько 40% всього українського імпорту. Крім прискорення оборотності залізничних контейнерних платформ у три рази, це також дозволить радикально знизити кількість вантажного транспорту на автомобільних магістралях.

Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.