За неправильну парковку забиратимуть авто і штрафуватимуть

Принаймні київська влада сподівається отримати право самостійно примусово евакуювати авто та штрафувати автовласників, які паркують своїх «залізних коней» із порушенням правил.

Відповідний законопроект має бути ухвалений парламентом восени. Про таку ініціативу повідомив заступник голови КМДА Олексій Резніков.
«Ми мріємо, щоб це (ухвалення законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів — ред.) відбулося восени поточного року. На жаль, дивний спротив був декілька років, хоча це не є закон для Києва, це закон для всіх міст України, які потерпають від трафіку та незаконного паркування», — сказав Резніков.

Він зазначив, що як тільки міста отримають компетенцію штрафувати за неправильне паркування і проводити евакуацію автомобілів, то відразу з’явиться  попит на будівництво офіційних паркінгів, в т.ч. підземних, або сучасних багатоповерхових. Це дасть інвесторам розуміння, що є трафік, автомобілі, які готові паркуватися на парковках, а це кошти.

Він додав, що в рамках експерименту, який був проведений в Києві, «…лише за місяць, близько 300 світлофорних об’єктів вже облаштовані відеокамерами,… ми порахували виключно таке порушення, як проїзд на червоне світло… Близько 80 тис. порушень за місяць. На 18 млн. грн. могло бути стягнуто штрафів».

Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.