Мережа ОККО відкрила найбільшу в Західній Україні базу для зберігання скрапленого газу

У другому кварталі поточного року мережа АЗК ОККО ввела в експлуатацію новозбудовану газонаповнювальну станцію поблизу міста Золочів у Львівській області. Її резервуарний парк дає можливість одночасно зберігати 2000 кубометрів скрапленого газу. Потужностей ГНС вистачає, щоб покривати операційні потреби самої компанії, а також брати на зберігання ресурс від сторонніх замовників.

«За останні 5 років внутрішній ринок газомоторного пального зріс приблизно удвічі, але існуюча інфраструктура зберігання скрапленого газу в Україні виявилася недостатньо готовою до такого стрибка. Переважна більшість українських ГНС збудована 15 чи більше років тому і вони є технологічно застарілими. Такий стан не давав можливості операторам створювати достатні запаси газу і навіть призводив до локальних дефіцитів у пікові періоди споживання. Тепер, оперуючи власною газонаповнювальною станцією, мережа ОККО стає більш незалежною від ресурсних перепадів на ринку і здатна своєчасно та в повному обсязі забезпечувати якісним перевіреним LPG і власників авто з газобалонним обладнанням, і В2В-партнерів», – розповідає керівник департаменту постачання й гуртового збуту нафтопродуктів мережі ОККО Сергій Стоянський.

У складі ГНС облаштовано залізничну естакаду, яка може одночасно приймати 4 вагон-цистерни, та автомобільну естакаду із системою автоналиву, яка здатна паралельно обслуговувати 4 газовози зі швидкістю заповнення цистерни упродовж 1,5-2 години. ГНС обладнана одними залізничними та 4 автомобільними вагами. Незабаром на об’єкті запрацює й найсучасніша в Україні лабораторія з контролю якості скрапленого газу.

У процесі проектування та будівництва на об’єкті передбачено максимально високий рівень техногенної безпеки. Тут встановлено систему раннього виявлення надзвичайних ситуацій, сучасну пожежну сигналізацію, датчики загазованості, моніторинг показників яких здійснюватиметься у постійному автоматичному режимі. На території станції знаходиться 2 пожежних водойми по 300 кубометрів кожна.

Сьогодні заправитися скрапленим газом можна уже на 245 АЗК ОККО. У найближчі 2 роки кількість таких АЗК планується довести до 300.

***

Довідка:

Мережа АЗК ОККО («Концерн Галнафтогаз») входить до складу OKKO Group та є однією з найбільших автозаправних мереж в Україні, що налічує близько 400 автозаправних комплексів. У структурі компанії діє й найбільша в Україні мережа закладів харчування в дорозі, в тому числі 38 ресторан, які працюють під брендами A la minute, Pasta Mia та Meiwei. Підрозділи «Концерну Галнафтогаз» займаються також реалізацією товарів через магазини на АЗК, продажем нафтопродуктів великим та малим гуртом, надають послуги з експертизи якості пального, зберігання і транспортування нафтопродуктів. У мережі ОККО діє 10 нафтобаз і 16 стаціонарних та мобільних лабораторій контролю якості нафтопродуктів. На 14 київських АЗК та локаціях за межами автозаправних комплексів працюють пункти прийому власної мережі хімчисток Bolla.