ПУНКТИ ПРОПУСКУ ПЕРЕОСНАЩУЮТЬСЯ

Із запровадженням Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України Державна фіскальна служба України здійснює першочергові заходи щодо оснащення технічними системами та засобами митного контролю пунктів пропуску для автомобільного сполучення. Зокрема, заплановано оснащення пунктів пропуску скануючими системами стаціонарного типу для огляду вантажних автотранспортних засобів та контейнерів, стаціонарними ваговими комплексами для вимірювання маси автотранспортних засобів у русі, а також системами відеоконтролю.
Після  отримання чергового траншу на фінансування технічного забезпечення програм розбудови митної інфраструктури, 22 серпня цього року я ДФС розпочала процедури закупівель Орієнтовна вартість вагових комплексів для вимірювання маси транспортних засобів у русі –  3,12 млн. гривень. Вагові комплекси планується встановити у пункті пропуску «Ягодин» – 3 одиниці, у пункті пропуску «Чоп» – 2 та у пункті пропуску «Ужгород» – 2.

Закупівлі проходять із застосуванням електронної системи «Prozorro» та знаходяться у вільному доступі для перегляду. Крім того, тривають процедури закупівель 6 скануючих систем стаціонарного типу для огляду вантажних автотранспортних засобів та контейнерів. Їх планується поставити на пункти пропуску Львівської, Закарпатської та Волинської митниць.

Нагадуємо, що закупка обладнання проводиться за рахунок перевиконання планових митних зборів. 10% від перевиконання йдуть на розвиток інфраструктури митниць ДФС.